5 דרכים יצירתיות לשלב עץ במרחב הביתי

לא צריך להכביר במילים בכל הנוגע להשפעה של חומר העץ על המרחב הביתי. ידוע שעץ מעניק תחושת חמימות, יודע להשתלב עם סגנון מודרני וכפרי, מייצר תחושת יוקרתיות (כזו שגם יכולה להתכתב עם תחושת פשטות מקרבת) וכדומה. עם זאת, כשאנשים עוצרים לחשוב כיצד הם עומדים להכניס את חומר הגלם למרחב הביתי, לרוב הם נתקעים באותן 4/5 אופציות מתבקשות.

אנשים נוטים להתמקד בדק מעץ, בחיפוי מעץ בסלון, בתוספת של אי מעץ במטבח, בגדרות עץ, בארונות מעץ, ברצפת עץ וזהו פחות או יותר. מבקשים להכיר כיוונים חדשים? כאלו שידגדגו את קצוות הדמיון ויציעו הזדמנות להפוך את העיצוב הקיים להרבה יותר מרגש? מוזמנים להכיר 4 דרכים יצירתיות שעץ משחק בהן תפקיד משמעותי. 

משדרגים את הקראוון!

חושבים להתקין בגינה צימר? מוטב שתדעו שכל עוד הצימר עומד על גלגלים, הוא אינו נחשב נייח, ולכן אינו מצריךתשלומיארנונה נוספים. מכאן שלא מעט אנשים שגרים בשטחים כפריים בוחרים להשכיר קראוון כצימר. עם זאת, הנראות שלקראוון אולי נחמדה, אך אינה מציעה יתרון יחסי, ופה אתם מוזמנים להבין כיצד ניתן לשחק עם הבסיס, באמצעות עץ כמובן. הרעיון הוא לרכוש אוטובוס ישן/קראווןולהתאים לו מעטפת מרשימה מעץ. היו בטוחים שבאמצעות עבודת נגרות מקצועית, אותו קראוון פשוט עשוי להיראות לא מפחות ממרהיב, עובדה שתמשוך לא מעט נופשים שמחפשים עיצוב ייחודי.

מחיצת משרביה מעץ

כיום מאוד מודרני לגור בחלל אחד גדול. ליצור מתחם אחד שמכיל מטבח, פינת אוכל וסלון, וזאת מבלי להרים קירות. מצד שני, לעיתים מרשים להקים מחיצה, כזו שתפריד בין מבואת הכניסה לסלון, בין פינת הישיבה למטבח וכדומה. עם זאת, הרבה פעמים רצוי שאותה מחיצה תהיה מאווררת ומיוחדת, וכאן נמליץ להתמקדבמחיצה מעץ. זו יכולה להציע שלל דגמים. דגמי משרביה אוריינטלית, דגמים מודרנייםשמשחקים עם צורניותמוכרות וכדומה. 

מבט החוצה

יש לכם גינה ומחפשים דרך להפוך אותה ליותר מרשימה? אחת הדרכים היא להקים פרגולה מעץ שכוללת מקומות ישיבה, ולשלב צמחים מטפסים. רוצים שהפרגולה תעניק הגנה מלאה מפני שמש, רוח וגשם? פה כבר נמליץ על פרגולות אלומיניום איכותיות שמאפשרות שליטה מלאה, אפשר ע"י חיווי חשמלי. מחפשים את המראה הטבעי של העץ? כיום קיימות פרגולות אלומיניום שמדמות עץ טבעי.כאן נעצור לחדד שבין אם בוחרים בפרגולה מעץ או מחומר אחר, תשקלו לשלב אלמנטים קטנים שמעניקים אופי משמעותי. כך למשל נציין ששווה לשלב בפרגולה מקום מובנה עבור עציצים, שולחן מתקפלמעץ (שמחובר לקיר של הפרגולה), חריטות ייחודיות ועוד.

נותנים אופי לחדר השינה

מחפשיםדרך לעצב את חדר השינה באופן פשוט, אך מיוחד? תשקלו לשלב קיר ייחודי שעשוי מחיפוי עץ. ניתן להציב את הקיר מאחורי המיטה, כך שישמור על שפה אחידה. ניתן לשחק עם חיפוי עלהקיר שמול המיטה(שווה לשקול תוספת חיפוי שמסתירה אתהטלוויזיה התלויה) וכדומה. כאן נחדד שכלל אין צורך בחיפוי קיר שלם, לעיתים גם עםמעט חומר גלם ניתן ליצור הבדל משמעותי – היו יצירתיים. 

שבילים וחיפויי רצפה מיוחדים

בכל בית יש ריצוף ואף בלא מעט חצרות נמצא שבילים. עד כאן, הגיוני ומוכר. כיצד ניתן לחדש? ובכן אם מתכננים בית חדש וחושבים על רצפת עץ, שווה לרצף כל חדר בקומפוזיציה שונה. צעד שכזה יכול להציע משחק איסופי שמייצר עניין רב. מה באשר לתוואי שבחוץ? מדהים כמה יופי וחן ניתן לייצר ע"י שבילי עץ מעט שונים – היו בטוחים שלא חסרות אופציות. מחפשים רעיונות?ניתן לשלב לוחות עץ בגוונים שונים, ניתן לשחק עם כיוונים, עם מרווחים, עם מקום ייעודי עבור צמיחת דשא, עם שילוב של בטון, עם עמוד תאורה שממשיך את המדרך כמקשה אחת ועוד. 

שורה תחתונה? עץ ומעט יצירתיות הולכים נהדר ביחד – תנסו!

אהבתם? שתפו עם החברים

Scroll to Top
שניקח מידות?
כדי שתוכלו לקבל מאיתנו הצעת מחיר במיוחד עבורכם, אנו נצטרך שתמלאו את הטופס הזה במלואו.
כתובת מגורים
פרטים אישיים
דילוג לתוכן