איך לנצל את מלוא הפוטנציאל של המרפסת שלכם?

אנשים רבים לא יודעים זאת, אבל למרפסת הביתית יש פוטנציאל עצום, והיא יכולה לשמש כחלל חיצוני איכותי שמשלים את הסגנון העיצובי של הבית, מוסיף ליופיו, משפר את האווירה בו ואף יכול לחדש את הקשר של בני הבית עם הטבע. כיוון שלא רבים מודעים לפוטנציאל של המרפסת, יש הרבה מאוד מרפסות בארץ שאינן מנוצלות היטב. רובן אף מוזנחות וחבל. בין שיש לכם מרפסת ביתית קטנה, ובין שאתם נהנים ממרפסת ביתית גדולה, יש כמה דרכים לייעל את השימוש בה ולהגדיל את הפוטנציאל שלה. כך תעשו את זה נכון.

להפריח את השממה במרפסת

כן, זאת אינה קלישה. גם אתם יכולים להפריח את השממה במרפסת שלכם, וזה אפילו די קל כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להבדיל בין האזורים המוצלים ובין האזורים החשופים לשמש, להגדיר קיר עציצים ולהציב בכל אזור צמחים מתאימים שמשגשגים בתנאים מוגדרים. כמה אפשרויות נהדרות למרפסת שטופת שמש הן צמחים סוקולנטים, עשבי תיבול, צמחי מרפא ופרחים עונתיים כמו פטוניות וציפורני חתול. צמחים שמתאימים לאזורים המוצלים במרפסת הם שרכים, חבצלות ובגוניות ואפשר להניח אותם גם במרפסות מקורות או מתחת לפרגולה. הם ישתלבו שם היטב.

פרגולות עץ למרפסות גבוהות 

התקנת פרגולת עץ במרפסת – ובמיוחד במרפסת גבוהה – היא דרך מצוינת למקסם את שטח המרפסת ולהוסיף לה סגנון, יופי ויוקרה. פרגולת עץ יכולה לספק צל נהדר במרפסות דרומיות או מערביות ולתת לבני הבית פרטיות. אפשר לייפות אותה עוד יותר עם צמחים מטפסים כמו קיסוס, יסמין או פסיפלורה שירחיקו מבטים סקרניים משכנים חטטניים וישדרגו את המרפסת בכלל ואת הפרגולה בפרט.

מרפסת חמימה ונעימה גם בחורף

לקראת העונות הקרות, הרוחות, הגשמים והסערות אפשר לסגור את המרפסת בסגירת חורף גם כדי לשמור על הצמחים שצומחים בה וגם כדי להתקין מרחב חיצוני חמים ונעים שישמש את בני הבית לפנאי ולאירוח. סגירת חורף מקנה למרפסת הביתית חמימות נעימה ומשמישה את החלל לכל אורך השנה. אפשר להתקין במרפסת זכוכית נאספת או לסגור את הפרגולה בווילונות עבים ואטומים שמרחיקים לא רק קור, גשם ורוחות אלא גם רעשים וזיהום אוויר. 

להגדיל את האזורים הירוקים במרפסת

כדי להגדיל את האזורים הירוקים במרפסת אפשר לתכנן קיר עציצים יפהפה ולשתול בהם צמחים מזנים שונים כמו צמחי תיבול, עשבי מרפא, ירקות ביתיים או פרחים עונתיים. קיר עציצים מטופח ופורח יוצר מסך ירוק איכותי שמסתיר נופים מכוערים ומספק פרטיות. אפשר להשתמש לא רק בעציצים מעוצבים בקיר המוריק אלא גם בסלים תלויים ובסבכות כדי להוסיף ממדיות, אופי ויופי לגינת המרפסת.

פתרונות אחסון מתאימים 

המרפסת היא שטח אחסון איכותי אם משתמשים בה נכון ולא פוגעים בזרימה של גינת המרפסת ובריהוט הגן. איך משמישים את המרפסת הביתית לאחסון? ובכן, מחסן קטן יכול לספק מקום נהדר לכלי עבודה ולציוד אחר, ומחסן גדול – שמתאים מן הסתם למרפסת גדולה – יכול לשמש לאחסון ריהוט הגן והגריל הביתי בחורף. אם אינכם צריכים לאחסן דבר במרפסת, השקיעו בריהוט גן והוסיפו נדנדה נחמדה ומקומות ישיבה.

המרפסת היא חלק בלתי נפרד מהבית

המרפסת איננה נפרדת מהבית, היא חלק ממנו ומשלימה אותו, את האווירה שלו ואת הסגנון העיצובי בו. אז אל תחששו לחשוב מחוץ לקופסה. נצלו את מלוא הפוטנציאל של המרפסת הביתית ותהיו יצירתיים ומקוריים.

אהבתם? שתפו עם החברים

סגירת פרגולה
פרגולות עץ
עץ ופלא

האם פרגולה חייבת בארנונה?

רגע לפני שאתם בונים פרגולה בחצר – בדקתם האם פרגולה חייבת בארנונה? עד לפני כמה שנים, בניה של פרגולה בחצר הייתה כרוכה בהתנהלות ביורוקרטית מכבידה

Scroll to Top
שניקח מידות?
כדי שתוכלו לקבל מאיתנו הצעת מחיר במיוחד עבורכם, אנו נצטרך שתמלאו את הטופס הזה במלואו.
כתובת מגורים
פרטים אישיים
דילוג לתוכן