טרמיטים בגינה: היכן הם יכולים להופיע?

תמצאו אותם בין קורות של פרגולות, דקים מעץ, בתוך ריהוט מעץ שמונח בגינה ועוד, אלו הם הטרמיטים הארורים. אין ספק, מדובר בנגע של ממש, כזה שלא רק גורם לעקיצות בעור הגוף, אלא גם עשוי להשמיד כליל תריסים מעץ בחצר, נדנדת עץ, פרגולות עץ ועוד. 

טרמיטים הם חרקים קטנים, חסרי כנפיים וחומים הניזונים מתאית. הם עלולים לגרום נזק רב לבית שלך אם לא מטופלים באופן מידי. הטרמיטים קטנים יותר מהנמלים הנפוצות שאנו מכירים, ולכן קשה לראות אותם באדמה וברחבי החצר. הם חיים במושבות המכילות יותר מעשרות אלפי טרמיטים, ויש להם רשת מורכבת של מנהרות בד"כ. 

רשת מורכבת של מנהרות המובילות למקום אחד – תאית ועץ 

איך אומרים? "כל הדרכים מובילות לרומא". וגם כאן זה רלוונטי. לא משנה כמה מנהרות יש לטרמיטים, תמיד הדרכים שלהם יובילו לכיוון של פרגולות עץ או דקים עץ, רהיטי עץ, תריסי עץ ועוד. בכל אלו, יש תאית, שהיא המזון המועדף על טרמיטים.

מה עושים נגד טרמיטים? הדרך הטובה ביותר להימנע מהתפשטות טרמיטים היא על ידי אי נטיעת עצים או שיחים ליד הבית או מקום העסק שלכם. כמו כן, וודאו שאתם אוטמים את כל נקודות הכניסה הפוטנציאליות להתפשטות טרמיטים כמו צינורות פתוחים. הדברת טרמיטים בגינה.

ואם פעולות המנע לא עזרו – חברת הדברה 

קמתם בבוקר וגיליתם פרגולה עץ נגועה בטרמיטים? אולי דק עץ נגוע במזיקים האלו? יש לנו 2 מילים עבורכם – חברת הדברה. חברות הדברות נגד טרמיטים יצטרכו לפעמים להגיע יותר מפעם אחת, מאחר שהריסוס הראשון לא תמיד מצליח לקטול את שאר המושבה של המזיקים. 

טרמיטים הם מזיק נפוץ בגינה. הם ידועים כצורכים תאית, דופן התא של צמחים ועצים. הם גם פוגעים בשלמות המבנית של מבני עץ על ידי יצירת מנהרות דרכם. ישנן מספר דרכים שבעזרתן ניתן לבצע הדברת טרמיטים בגינה כמו למשל ריסוס חומר הדברה שנועד להרוג טרמיטים או מריחת קוטל חרקים נוזלי אשר יהרוג ביצי הטרמיטים והזחלים. מעבר לכך, ניתן להשתמש גם במלכודות פיתיון כימיות ללכידת טרמיטים.

כיצד נדע שיש טרמיטים בגינה? 

הטרמיטים הם מזיק שקיים כמעט תמיד בגינה. הם גורמים נזק לצמחים, פרגולות עץ, דק עץ ועוד. חלק מהסימנים של טרמיטים הם כתמי אדמה כהים בעלי צורה לא סדירה, בולי עץ מתפוררים והגללים הלבנים המיוחדים שלהם. אם אתה מוצא סימנים כלשהם של נגיעות טרמיטים, עליך למגר אותם לפני שהם מתפשטים עוד יותר וגורמים לנזק נוסף.

על מנת להיפטר מהמזיקים הללו לתמיד, עליכם לנקוט בכמה צעדים. השלב הראשון הוא בדיקת הדשא לאיתור סימנים של נגיעות טרמיטים כגון כתמים כהים או אפילו אדמה שנראית כאילו נחפרה על ידי מכונה עם רכסים לאורך הצדדים. יש טרמיטים? חברת הדברה היא התשובה עבורכם. 

אהבתם? שתפו עם החברים

פקח בנייה
כללי
עץ ופלא

תפקידו של מפקח בניה

מפקח בניה נחשב לאחד ממקצועות ענף הבניין שדורש השכלה והסמכה מקצועית וכן רישוי מהימן לעסוק בתחום. בארץ יש אלפי מפקחי בניה שחלקם יפעלו בצורה עצמונית

Scroll to Top
שניקח מידות?
כדי שתוכלו לקבל מאיתנו הצעת מחיר במיוחד עבורכם, אנו נצטרך שתמלאו את הטופס הזה במלואו.
כתובת מגורים
פרטים אישיים
דילוג לתוכן