חוק הפרגולות – כל מה שרציתם לדעת על החוק שנכנס לכם לחצר

חוק הפרגולות, הוא בעצם כינוי לרפורמה, או תיקון לחוק קיים.

החוק המקורי הפך את קבלת ההיתרים הדרושים לבניית פרגולות, לסיוט מתמשך, אבל התיקון המיוחל, שהגיע לבסוף, מקל על ההליך הביורוקרטי והופך את הכל קצת יותר פשוט. אז מהו בדיוק חוק הפרגולות ואיך הוא הופך את בניית הפרגולות הרבה יותר משתלמת? עץ ופלא – מומחים לבנייה בעץ בהתאמה אישית, מגישים לכם מדריך קצר.

חוק הפרגולות עושה את החיים קלים יותר לכולם

עד שנת 2014, בעלי בתים שרצו לקבל היתרי בנייה לפרגולות, לסגור מרפסת, להתקין תאורה בחצר, או מתקן חניה מסודר, נזקקו להיתר בנייה שההמתנה לו יכלה להימשך שנים ארוכות.

עד שנכנסה הרפורמה לתוקף, אם רציתם לבנות גדר, או להוסיף מחסן, לחצר למשל, הייתם צריכים לקבל אישור של הוועדה לתכנון ובניה, מה שיכל להימשך שנים ארוכות. כיום, לעומת זאת, לאחר כניסת התקנות החדשות לתחוקף, הבקשה לאישור נשלחת לרשות המקומית, שצריכה לתת תשובה עד 45 יום מיום הגשת הבקשה.

אם לא ניתנה תשובה מסודרת מהרשות המקומית – האישור ניתן אוטומטית ללא צורך בהמתנה נוספת.

פרמטרים לבניית פרגולה לפי חוק הפרגולות

למרות ההקלות החשובות שנכנסו לתוקף עם תקנות חוק הפרגולות, כאשר תזמינו מאיתנו פרגולה חדשה, עדיין תצטרכו (יחד איתנו) להקפיד על יישום הפרמטרים הבאים:

  • גודל הפרגולה לא יעלה על רבע מהשטח הבנוי.
  • הפרגולה תהיה ממוקמת עם הקרקע, או על הגג .
  • אם הפרגולה גדולה מ – 20 מ"ר, תצטרכו אישור מהנדס.
  • בקשה לאישור על בניית הפרגולה יש להגיש עד 45 יום מתחילת תהליך הבנייה, מומלץ לצרף לבקשה אישור מהנדס על בטיחות ויציבות המבנה.
  • כל מבנה, או פרגולה שאינו עונה על הפרמטרים האלה, מצריך הגשת בקשה להיתר בניה מהעירייה.

מה עוד חשוב שתדעו לגבי חוק הפרגולות?

  • חוק הפרגולות מקל גם על נושא הארנונה.
  • בעבר יכלה הרשות המקומית שלכם לגבות ארנונה עבור הפרגולה אם הוספתם לה כיסוי פלסטיק אטום. כיום, הוספת כיסוי פלסטיק אינה מאפשרת גביית ארנונה נוספת.
  • לעומת זאת, רשויות מקומיות שנהגו לגבות דמי ארנונה על תוספת פרגולה, יכולות להמשיך לעשות כן.
  • בניית פרגולה בדירה שהיא חלק מבניין מגורים מצריכה לעתים קבלת אישור משאר דיירי הבניין.
  • חשוב להכיר את התקנות של הרשות המקומית שלכם ולא להסתמך רק על חוק הפרגולות, מני שיש הבדלים מהותיים בין רשות לרשות בחלק מהנושאים.

כיצד חוק הפרגולה משפיע על בעלי מקצוע בתחום?

אנחנו בעץ ופלא עוסקים בעבודות איכות מעץ, בדגש על איכות ושירות, עם התאמה אישית של המוצר לדרישות הלקוח באהבה גדולה, אך אין ספק שהחוק הזה הפך את העבודה שלנו קצת יותר קלה.

כשאנחנו מלווים פרויקט אנחנו עושים את זה מכל הלב ועל הצד הטוב ביותר ולכן יש לנו גם את הידע הדרוש כדי להקל עבורכם על תהליך התכנון והבנייה.

זו הסיבה שאנחנו ממליצים להיוועץ באנשי מקצוע לפני תחילת העבודות, כדי להבטיח שהפרגולה שלכם תהיה בטוחה, יציבה, יפה ונעימה, אבל גם כדי שאחרי הבניה תוכלו ליהנות משקט נפשי וידיעה שאתם לא חייבים שום דבר לאף אחד.

לסיכום

חוק הפרגולות הפך את החיים קלים יותר לא ספק. לאחר כניסת התקנות לתוקף, בניית פרגולה לפי התקן היא פעולה פשוטה יחסית, קלה לביצוע ואינה מאופיינת עוד, כבעבר בתהליכים ביורוקרטיים ארוכים ומתישים.

אז למה אתם מחכים?? התקשרו עכשיו לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר, עבור פרגולה שתשדרג לכם את החצר ותספק לכם מקור להנאה לשנים ארוכות.

אהבתם? שתפו עם החברים

סגירת פרגולה
פרגולות עץ
עץ ופלא

האם פרגולה חייבת בארנונה?

רגע לפני שאתם בונים פרגולה בחצר – בדקתם האם פרגולה חייבת בארנונה? עד לפני כמה שנים, בניה של פרגולה בחצר הייתה כרוכה בהתנהלות ביורוקרטית מכבידה

Scroll to Top
שניקח מידות?
כדי שתוכלו לקבל מאיתנו הצעת מחיר במיוחד עבורכם, אנו נצטרך שתמלאו את הטופס הזה במלואו.
כתובת מגורים
פרטים אישיים
דילוג לתוכן