סגירה ועיצוב חצר גינה פרטית

החלום של גינה פרטית מתממש כאשר רוכשים בית פרטי או לחלופין דירת גן. בשני המקרים הללו בעלי הנכס מגבשים חשיבה על הנראות הרצויה של הגינה כך שהיא תותאם לאורח החיים שלהם. הדרישות והצרכים של כל משפחה הם שונים ולכן רבים מהם נעזרים ביועצים מקצועיים שהם מתמקצעים בנושא הגינות, כדי לקבל רעיונות חדשים ומקוריים שיהפכו את הגינה למקום אהוב ונקודת מפגש מוצלחת של בני הבית, המשפחה המורחבת והחברים. 

התכנון של הגינה נובע מגודלה, מהמבנה הגיאומטרי שלה ומהרצון של בעלי הנכס בפינות שונות. השלב הראשון והחשוב הוא הקמה של גדר סביב כל הגינה. ההעדפה היא להזמין גזר מעץ שהיא כמעט ללא מרווחים וכך היא עוטפת את כל הגינה. יש מקרים שבהם הלקוחות מעדיפים גדר גבוהה כדי למנוע כניסה של גורמים זרים או בעלי חיים לשטח הפרטי.

פרגולה בגינה פרטית 

הרצון החשוב ביותר של בעלי הנכס הוא ליצור פינת אירוח שתהיה מרכז החיים של גינה פרטית. יחד עם היועץ בוחרים את השטח שיהיה המתאים ביותר וגם את גודלו כדי שיהיה מספיק שטח לאירוח וגם שטח נוסף לרבדים הנוספים של הגינה כמו פינת מנגל, מתחם של עציצים, צמחים ופרחים וגם הקמה של גינת ירק קטנה לנוחותם ולהנאתם של הילדים והמבוגרים. 

יופייה של הגינה 

מעבר לכך אפשר להקים גם בריכת נוי יפהפייה המכילה דגים צבעוניים. את כל השטח סביב בריכת הנוי מרצפים באבני בזלת, אבני צפחה או כל אבן אחרת על פי טעמם של הלקוחות. השילוב של האבנים המרשימות והאיכותיות עם בריכת הנוי הוא מדהים ולכן התוצאה אהובה מאד על בני הבית שנהנים להגיע לבריכת הנוי וליהנות מהיופי הרב שיוצרים הדגים ופרחי הנופר על המים.

כמו כן יוצרים שבילים מאבני גולדסטון אשר באמצעותם קל להגיע לפינות השונות בחצר, לחניה של הרכבים, לגינת הירק, לפינת המנגל, פינת האירוח שכוללת ספות ישיבה ושולחן אירוח עבור ארוחות משפחתיות בכל עת. 

דק סביב בריכת השחייה 

גינה פרטית גדולה היא גם מקום אידיאלי להקמה של בריכת שחייה בגדלים שונים, אחת האופציות הנוחות ביותר היא להתקין דק בטיב מעולה שמיועד לשטח סביב בריכות השחייה. המטרה היא ליצור נוחות מקסימלית עבור אלו שנחים ליד בריכת השחייה וגם עבור אלו שיוצאים רטובים מהמים. המגמה היא שהדק יהיה תמיד בטמפרטורה רגילה ולא יושפע מקרני השמש החמות כיוון שיהיה קשה ללכת על הדק יחפים. 

זו הסיבה שמעל הדק, מקימים פרגולה בעלת מבנה ישר וגם שיפועים בצדדים שלה. בדרך זו התקרה המקורה יוצרת צל ואינה מאפשרת לקרני השמש לחדור פנימה. לכן כל מי שנמצא בבריכה יכול לצאת ממנה ולדרוך באופן יציב על הדק בלי שהוא מרגיש את החום העצום של הדק ברגליו. אפשר לצבוע את הפרגולה בכל גוון רצוי, החל בגוונים בהירים כמו לבן ועד חום כהה ואף שחור.

המאמר נכתב בשיתוף עם גולדסטון אבנים https://www.jgs.co.il

אהבתם? שתפו עם החברים

פקח בנייה
כללי
עץ ופלא

תפקידו של מפקח בניה

מפקח בניה נחשב לאחד ממקצועות ענף הבניין שדורש השכלה והסמכה מקצועית וכן רישוי מהימן לעסוק בתחום. בארץ יש אלפי מפקחי בניה שחלקם יפעלו בצורה עצמונית

Scroll to Top
שניקח מידות?
כדי שתוכלו לקבל מאיתנו הצעת מחיר במיוחד עבורכם, אנו נצטרך שתמלאו את הטופס הזה במלואו.
כתובת מגורים
פרטים אישיים
דילוג לתוכן